Rezarta Shkurta lartëson figurën e Enver Hoxhës, e krahason me luanin

By

Ditëlindja e diktatorit këtë 16 tetor është përkujtuar dhe nga nusja e nipit të Enver Hoxhës. Këngëtarja e cila nuk po përjeton një moment të mirë në jetën e saj familjare për shkak se Ermali, bashkëshorti, gjendet në burg, ka menduar të ndajë me ndjekësit në IG, një mesazh të ndjerë. Ja se ccfarë shkruan Rezi në postimin, ku thënien për figurën e “xhaxhit” e shoqëron me një foto luani: “Sado te flasin, sado te mundohen te njollosin figuren per te ngritur tyren, sado te zhgarravisin mbi histori… Koha do tregoj dhe po tregon kush je ti e kush jan ata… Sa e doje ti kete vend e sa e duan ata!”/Lapsi

Artikuj të ngjashëm