Raporti i Policisë sqaron rrethanat e ndalimit të Meriton Mjekiqit

By

Policia e Kosovës ka reaguar sa i përket rastit të mbrëmshëm që përfshinte moderatorin Meriton Mjekiqi.

Në raportin 24 orësh janë sqaruar rrethanat e ngjarjes.

“Pas një mosmarrëveshje në trafik, i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar viktimën mashkull kosovar, si dhe ka dëmtuar veturën e viktimës. Viktima ka pësuar lëndime. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt” – thuhet në komunikatën e Policisë.

Pasi u arrestua nga policia në Fushë Kosovë, pas mesnatës, Mjekiqi ka postuar një fotografi në rrjete sociale me avokatin e tij duke treguar që është liruar.

Artikuj të ngjashëm