Princi Harry vuajti shumë nga ndarja prej familjes mbretërore

By

Puna ka ecur normalisht për familjen mbretërore britanike pas njoftimit të fillimit të janarit se Princi Harry dhe Meghan Markle do të largoheshin nga detyrat e tyre mbretërore, njofton Klan Kosova.

Sidoqoftë, vendimi i tyre për t’u ndarë nga familja mbretërore dhe për të shpërngulur familjen e tyre në Kanada nuk u mor lehtë.

“Unë fola me Harry disa ditë më parë,” tha shoku i gjatë i Harry, Nacho Figueras, për ABC.

“Ai ka vuajtur shumë nga të gjitha gjërat që i kanë ndodhur. Ai vuan shumë nga njerëzit që e gjykojnë atë”.

“Ai është një baba … një djalë që po përpiqet të mbrojë të voglin dhe luaneshën e tij nga gjithçka që kërkon. Ai është bërë një njeri i jashtëzakonshëm, një njeri për të cilin do të krenohej nëna e tij”.

 

Artikuj të ngjashëm