Për Titanikun Leonardo DiCaprio kishte konkurrencë, ky është kolegu që deshi t’ia merrte rolin

By

Aktori i njohur amerikan Matthew McConaughey donte që të luante rolin e Jack Dawson në filmin ikonik Ttitanic, krah aktores Kate Winslet, por atij s’iu ofrua kurrë ky rol.

Image result for matthew mcconaughey and dicaprio

“Shkova në audicion, dhe me të vërtetë e doja rolin”, ka thënë aktori 49 vjeçar, fitues i çmimit Oscar. “Kam bërë audicione me Kate Winslet, gjithçka shkoi mirë dhe kur ika nga vendi ku po mbahej audicioni, kisha shumë besim që e fitova rolin. Por nuk e mora përfundimisht. Nuk ma ofruan kurrë atë rol”, ka thënë ai.

Roli sigurisht i kishte shkuar aktorit Leonardo DiCaprio dhe sot e kësaj dite, ky mbetet njëri ndër rolet më ikonike që ka luajtur aktori e Titanic njëri ndër filmat më të mirë të zharnrit dramë dhe romancë. /Prive.al

Image result for matthew mcconaughey and dicaprio

Artikuj të ngjashëm