Një nga skenat më të famshme të Barbie nuk ishte në skenar!

By

Performanca epike e Ryan Gosling në “Barbie” mund të ketë qenë pika kryesore e filmit blockbuster, por fillimisht nuk ishte në skenar.

Në kulmin e filmit me fitimin më të madh të vitit, i cili tani është i disponueshëm për t’u blerë dhe marrë me qira në mënyrë dixhitale, Kenët përballen në një betejë plazhi në melodinë e “I’m Just Ken”, një baladë epike e fuqisë e viteve 1980 performuar nga Gosling’s Ken.

Që kur “Barbie” doli në kinema në korrik, kënga është bërë një hit masiv dhe madje ka hyrë në Billboard Hot 100.

Por numri i madh i këngëve dhe vallëzimeve pothuajse nuk ndodhi, sipas një filmi të ri të prapaskenave të publikuar të martën së bashku me filmin.

Në një klip bonus të titulluar “Musical Make-Believe”, producenti i muzikës “Barbie” Mark Ronson tha se “I’m Just Ken” fillimisht ishte menduar të luhej në sfondin e një skene, në vend që të interpretohej në film.

Në klip, regjisorja Greta Gerwig shpjegoi se ajo i kërkoi Ronsonit të shkruante një këngë për Ken pasi dëgjoi këngën që ai shkroi posaçërisht për personazhin kryesor Barbie, të luajtur nga Margot Robbie.

Në korrik, Vanity Fair raportoi se Gerwig bëri “I’m Just Ken” një pjesë shumë më të madhe të komplotit pasi Gosling dëgjoi këngën dhe tha se donte ta interpretonte atë në film. Gerwig pranoi kërkesën e Gosling dhe rishkruan një skenë në fund të filmit për të përfshirë performancën e tij, thuhet në raport. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm