Nëna e Britney Spears flet për vuajtjet e vajzës së saj

By

Lynne Spears, nëna e yllit të muzikës pop Britney Spears, thotë se është e lodhur për shkak të ndjenjave të saj të përziera, në lidhje me betejën e ruajtjes së vajzës së saj, një luftë që e bëri këngëtaren të telefononte në 911, një natë para dëshmisë së saj.

“Kam pasur ndjenja të ndryshme për gjithçka,” unë nuk di çfarë të mendoj, është shumë e dhimbshme, dhe shqetësuese,” u shpreh Lynne Spears.

Spears thirri urgjencën për të raportuar veten si një viktimë, e abuzimit në konservatorin e saj.

“Unë dua të jem në gjendje të dëgjohem, nuk është mirë për zemren time, jam kaq e zemëruar, qaj gjdo ditë,” ishte shprehur këngëtarja.

Të nesërmen, ajo dëshmoi se familja e saj, përkatësisht babai i saj Jamie Spears, duhej të paditej lidhur me kushtet e konservatoritetit të saj, ajo kërkon vetëm të jetë e lirë.

Jamie, e cila ka pasur kontroll pjesën më të madhe të jetës personale dhe financave të Britney gjatë viteve, ka mohuar keqmenaxhimin e karrierës së yllit të pop-it. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm