Ndeshja Angli dhe Kosovë, ja për kë po bëjnë tifo familja Lipa

By

Përfaqësuesja e Kosovës po përballet sonte me Anglinë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Në “St Mary’s Stadium”, në ndeshjen e vlefshme për grupin A, Kosova luan me Anglinë.

Edhe familja e famshme shqiptare Lipa me bazë në Angli nuk kishte si të mos ishin pjesë e kësaj ndeshjeje historike.

Edhe pse Dua Lipa është e zënë me promovimin e fushatës Libre të markës YSL, pjesa tjetër e familjes janë në stadiumin St Mary’s Stadium në Southampton, Angli duke bërë tifo për Kosovën. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm