Ndërron jetë aktori i serialit të famshëm “Game of Thrones”

By

Aktori i Game Of Thrones Andrew Dunbar vdiq papritmas në shtëpinë e tij në Belfast në prag të Krishtlindjes.

Game Of Thrones actor Andrew Dunbar, pictured on the show, died at his home in Belfast on Christmas Eve

Janë bërë homazhe për aktorin, i cili gjithashtu ka punuar si tour guide në Game of Thrones, ku kolegët e kanë quajtur një “shpirt të bukur ’.

Edhe shoku i tij, aktori Andy McClay tha se ai ishte gjithmonë kënaqësi ta kishe përreth dhe një ‘njeri i sjellshëm dhe i denjë’.

Image result for Andrew Dunbar

Andrew gjithashtu kishte pasion të ishte DJ dhe po punonte shumë në atë drejtim.

Shkaqet e vdekjes nuk janë bërë ende të ditura.

Artikuj të ngjashëm