Përgjimet telefonike zbulojnë të dashurin model të ‘Zogut’ të Tiranës

By

Gazetarët në Shqipëri po vazhojnë të zbardhin detaje nga dosja e hetimeve për Hermes Nikajn, i njohur ndryshe si ‘Zogu i Tiranës’ i cili u arrestua pak javë më parë nën akuzat për trafikimin e qenieve njerëzore.

Organet e hetuesisë kanë dyshimin e bazuar se ‘Zogu’ ka shërbyer si tutor për marrëdhënie seksuale kundrejt pagesës për shumë shoqe të tij teksa me raste, siç zbulojnë tabulatet telefonike, në shërbimet seksuale me pagesë ka qenë i përfshirë edhe vetë në treshe.

E janë transkriptet e nxjerra nga përgjimet telefonike ato që kanë zbuluar mes tjerash edhe të dashurin e Hermesit.

Fjala është për modelin 20 vjeçar Franci Popoçi i cili zhvillon një bisedë të “nxehtë” me Nikajn. Zogu e cilëson modelin që në dosje është identifikuar si F.P, si “dashnorin e tij personal”. Komunikimet tregojnë se Hermes Nikaj, në disa raste hyn dhe vetë në lojë, duke kryer herë pas herë marrëdhënie seksuale me një djalë të njohur në Tiranë, model, me inicialet F.P, të cilit i thërret “Dashnor”, raporton portali Dosja.al.

Biseda mes tyre është kjo:

Zogu: Hajt se derdhesh shpejt, sa ta fusin këto se je maestro ti, hec se s’ta qaj hallin.

Modeli: Po ajo është.

Zogu: E di unë e di. Hajt se shifna në darkë, o zemër mos harro ma merr një krem trupi, shpirtit tat.

Modeli: Po ta marr tani.

Zogu: Mirë bebi, hajt se shifemi në darkë…

Image result for franci popoci

Foto: Franci Popoçi

Kujtojmë se Hermes Nikaj mori famën si gazetar terreni në lidhjet direkte të programit ‘Aldo Morning Shoë’ në Klan teksa së fundmi ishte i angazhuar në televizionin Ora. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm