Ndahet nga jeta në moshë të re ylli i grupit të famshëm (FOTO)

By

Tom Parker, një anëtar i grupit britanik të djemve The Wanted, ka vdekur më pak se dy vjet pasi ai njoftoi diagnozën e tij të tumorit të paoperueshëm të trurit. Ai ishte 33 vjeçar.

Gruaja e Parker, Kelsey Hardwick, dhe shokët e tij të bandës konfirmuan vdekjen e tij në postimet në Instagram të mërkurën.

Këngëtari “u nda nga jeta i qetë në drekën e sotme i rrethuar nga familja e tij dhe shokët e grupit”. Grupi e quajti Parkerin “vëllain e tyre”.

“Zemrat tona janë thyer, Tom ishte qendra e botës sonë dhe ne nuk mund ta imagjinojmë jetën pa buzëqeshjen e tij infektive dhe praninë energjike”, tha Hardwick në një postim në Instagram, duke shfaqur një foto të Parker, Hardwick dhe dy fëmijëve të tyre të vegjël.

Në tetor të vitit 2020, Parker njoftoi se ai ishte diagnostikuar me glioblastoma të fazës së katërt, një lloj agresiv i tumorit të trurit. Ai e mori diagnozën pasi kishte përjetuar dy kriza, tha ai në atë kohë.

Më vonë, në janar 2021, ai tha se madhësia e tumorit ishte zvogëluar ndjeshëm.

Parker ishte një nga këngëtarët e The Wanted, një grup më i njohur për hitin e tyre të vitit 2011 “Glad You Came”. Grupi kohët e fundit kishte njoftuar një turne ribashkimi dhe një album me hitet më të mëdha. Në një shfaqje të fundit në MB, Parker u shfaq në skenë me grupin në një karrige me rrota.

Më herët në mars, Parker njoftoi se do të shkruante një libër “për të gjetur shpresën në çfarëdo situate që do të përballeni”, i cili do të botohet në muajin korrik.

London, UNITED KINGDOM – An emotional Tom Parker performs live for the first time in 7 years with The Wanted as they headline Tom Parkers (of the wanted) ‘In my head’ charity gig for cancer at the Royal Albert Hall.
Pictured: Tom Parker
BACKGRID USA 20 SEPTEMBER 2021
BYLINE MUST READ: ROB CABLE / BACKGRID
USA: +1 310 798 9111 / [email protected]
UK: +44 208 344 2007 / [email protected]
*UK Clients – Pictures Containing Children
Please Pixelate Face Prior To Publication*

Artikuj të ngjashëm