Çka thotë Chris Rock për shuplakën e Will Smith ndaj tij?

By

Chris Rock doli publikisht për herë të parë pasi u godit me shuplakë nga Will Smith në Oscars, duke pranuar se ai është “ende duke përpunuar” atë që ndodhi.

Ai vazhdoi, “Kam pasur një shfaqje të tërë para kësaj fundjave. Unë jam ende duke përpunuar”.

Rock më pas i tha turmës se më në fund do të fliste për atë që ndodhi, por “tani tani do të tregoj disa shaka”.

Një fans në eventin e audiencës bërtiti që Rock të padiste Smithin, megjithatë, siç raportoi ekskluzivisht Page Six të mërkurën, Rock “as që po mendon të ndërmarrë veprime ligjore” kundër Smith.

Disa orë përpara se të fillonte performanca e tij, Akademia zbuloi se ata i kishin kërkuar Smith, të largohej pas incidentit, por ai refuzoi.

Momente pasi Smith refuzoi të largohej, ai fitoi Oscarin për “The Best Actor” për rolin e babait të Serena dhe Venus Williams.

Por Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit duhet ende të përcaktojë se cilat do të jenë pasojat e veprimeve të Smith. Ata e dënuan sjelljen e tij në fillim të javës dhe nisën një rishikim zyrtar.

Artikuj të ngjashëm