MTV e nderon me këtë titull këngëtaren e famshme shqiptare

By

Këngëtarja me prejardhje shqiptare që po ngjet shkallët e famës, Ava Max ka hyrë në një marrëveshje të përbashkët bashk-botuese me Warner Chappell Music dhe Artist Publishing Group (APG). Marrëveshja në të gjithë botën mbulon të gjithë katalogun e Max, si dhe këngë të reja që do të publikohen.

“Unë jam dikush që flet me mendjen time, kështu që për mua ishte e rëndësishme që botuesi im të vlerësojë origjinalitetin dhe shprehjen krijuese,” tha Max. “Unë i besoj ekuipazhit të APG pa masë, dhe jam e entuziazmuar që bashkëpunoj me ekipin Warner Chappell për të filluar këtë kapitull tjetër.”

Krijuesja e hitit “Sweet Por Psycho” arriti në numrin 10 në Billboard Hot 100 këtë maj të kaluar dhe arriti kulmin në Nr. 1 në mbi 25 shtete, duke përfshirë Gjermaninë, Finlandën, Irlandën dhe Mbretërinë e Bashkuar Max gjithashtu kryesoi në Listën e Artistëve të Rinj në Billboard për 10 javë të njëpasnjëshme.

Ajo tanimë ka lansuar këngën e re ‘Torn’ e cila po ashtu po pëlqehet dhe vlerësohet shumë.

Vajza e emigrantëve shqiptarë, siq potencon edhe MTV, ka lindur në Wisconsin por u rrit në Virxhinia, ku ajo qysh herët shprehi talentin për muzikë.

Ava Max edhe njëherë tregoi aftësitë e saj në të gjithë botën, duke performuar në Isle Of MTV, të këtij viti në Maltë dhe së fundmi duke bërë debutimin e saj në VMA me një shfaqje të këngës së re “Torn”.

Së fundmi ajo ka bërë të ditur përmes llogarisë së saj në Instagram, duke falënderuar MTV, që e nderuan me titullin ‘Push artist of the month’ me këngën e saj të re ‘Torn’. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm