Mimoza dhe Shkumbini, në duet pas shumë kohësh

By

Këngëtarja Mimoza dhe bashkëshorti i saj, Shkumbin  Kryeziu, dikur emra shumë  aktiv të estradës sonë me hite të shumta që kanë lënë gjurmë tek mendja e secilit duke se po i kthehen publikut.

Javë më parë në një intervistë për emisionin “Prive”,  këngëtarja Mimoza Mustafa paralajmëroi kthimin në muzikë pas një mungese të gjatë.

Bashkëpunimet e çiftit, nuk kanë munguar as më parë  dhe me hitet si “Lule Mimoze” apo “3 ditë si 3 mijë vjet”

Siç duket, kthimi i tyre në muzikë është mjaftë seriozë dhe dyshja ka vendosur të sjellin një këngë si në kohërat  vjetra.

Video klipi i duetit është në përfundim,  dhe për të gjithë ata adhurues të cilët kanë nostalgji për këngët e tyre,  Mimoza Mustafën e Shkumbin Kryeziun po i kthehen skenës pikërisht për këtë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm