“Martesa” dhe “T’padashtun” rrëmbejnë çmime në Festivalin Ndërkombëtar “SeeFest” në Los Angeles

By

Në edicionin e sivjetmë të Festivalit të Filmit në Europën Juglindore, i njohur si SEE-Fest në Los Angeles, kanë garuar edhe filma shqiptarë, dy prej të cilëve rrëmbyen çmime.

Filmi “Martesa” me regjisoren Blerta Zeqiri ka arritur të marrë çmimin “Filmi i parë më i mirë në bashkëpunim”, ndërkaq “T’padashtun” i regjisorit Edon Rizvanolli, rrëmbeu çmimin e publikut.

Lajmi u bë i ditur edhe nga vetë Rizvanolli i cili përmes një postimi që ka bërë në rrjetin social Facebook, i uroi ekipës pas këtij çmimi goxha të madh.

T’padashtun’ fitoi çmimin e publikut ne LA. Urime gjithë ekipës!”.

Çmimi kryesor në këtë mbrëmje iu nda artistit Robert Dornhelm.

Urime!!!/Prive.al

Artikuj të ngjashëm