Ky është horoskopi juaj!

By

Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot të shenjës suaj të zodiakut të enjten, 10 nëntor 2022.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Shtatë prej shkopi

Viti i ri është pothuajse afër, kështu që kur të jeni gati të mendoni për të ardhmen tuaj, është e rëndësishme t’i lejoni vetes të kaloni kohë të qetë.

Nëse nuk mund të gjeni një mënyrë për të gdhendur një hapësirë ​​të shenjtë në shtëpi, mendoni të gjeni një qoshe të vogël ose librari jashtë shtëpisë tuaj për t’ju dhënë vetminë që ju nevojitet për të menduar dhe planifikuar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Tre nga shpatat

Ju keni një mendje krijuese, Demi, por meqenëse jeta është kaq e zënë, është e vështirë të dini se çfarë mund të bëni me gjithë atë imagjinatë.

Brainstorming mund të jetë një vend i mrekullueshëm për ju për të filluar. Bëjeni të menduarit për ëndrrat tuaja një prioritet kryesor sot.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Kalorësi i Kupave

Ju jeni një person që dashuroni shumë, kështu që kur ndiheni të pasionuar pas një projekti, personi ose marrëdhënieje, dëshironi ta mbroni atë.

Sot, ju jeni gati të ruani të drejtën tuaj për të kaluar kohën duke bërë atë që doni dhe me kë, duke u siguruar që keni kohë për të.

Dita mund të kalojë shpejt, por jo nëse jeni të qëllimshëm me mënyrën se si e planifikoni kohën tuaj.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Tre nga Pentakula

Ju jeni një dëgjues i mrekullueshëm dhe kjo është arsyeja pse kaq shumë ju konsiderojnë një mik të dashur. Me këtë kartë tarot, ju kërkohet të dëgjoni idetë e të tjerëve dhe të merrni parasysh pikëpamjet e njerëzve të ndryshëm.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Gjashtë shkop

Besoni në veten tuaj, Leo. Kur dita ndihet sikur është një rrjedhë e pafund energjie negative, ajo nuk ka asnjë ndikim në atë se kush jeni brenda.

Ju duhet të përballoni momentet e vështira dhe të dini se jeta juaj ka një qëllim specifik dhe asgjë nuk mund t’jua heqë atë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Hierofanti

Një ndjekës i rregullave nuk është ai që jeni, por kur kuptoni se diçka që keni bërë për një kohë nuk po funksionon më, jeni mjaft të mençur për të bërë ndryshimet e nevojshme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta e tarotit: Nëntë e shkopinjve

Të gjithë kalojnë nëpër ndryshime të ndryshme. Kur përplasni kokën me një person që e doni ose nuk jeni dakord, është një mundësi për t’u bërë një njeri më i mirë.

Mund të zbuloni se çfarë i pëlqen apo nuk i pëlqen partnerit tuaj dhe të eksploroni mënyra të reja për të takuar njëri-tjetrin në gjysmë të rrugës.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta e tarotit: Dy nga shkopinjtë

Duhet të merret një vendim, Akrep. Shkruani një listë të mirat dhe të këqijat në mënyrë që të keni të gjitha të dhënat tuaja para jush.

Kur të keni faktet dhe çdo detaj të mishëruar, do të dini se cila do të jetë gjëja më e mirë për ju.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Rrota e fatit

Ju jeni një person kaq me fat sot dhe keni gjithçka që ju ofrohet, por mund të mos i shihni të gjitha mundësitë.

Ju keni ëndërruar për një të ardhme të mrekullueshme, Shigjetar. Mund të duket e pamundur tani me gjithçka që duhet të kapërceni, por është me të vërtetë afër qoshes.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Katër shpata

Nëse jeni menaxher i të tjerëve në shtëpi ose në punë, mund të dëgjoni kaq shumë gjëra nga njerëz të ndryshëm.

Mund të jetë e vështirë të dëgjosh të gjitha dhe të kujtosh të gjitha detajet. Mbani një fletore pranë, në mënyrë që të mund të shënoni atë që merrni dhe ta merrni më vonë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Faqja e Kupave

Emocionet tuaja po rrjedhin lehtësisht kohët e fundit. Është sikur keni një bollëk lotësh dhe vërshimi i emocioneve mund të jetë dërrmues. Mos lejoni që lotët t’ju trembin. Kjo është një kohë shërimi në jetën tuaj.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Njeriu i varur

Ju keni pritur që dikush tjetër të bëjë lëvizjen e parë, por Peshqit, është radha juaj për të marrë masa. Merrni iniciativën. Nuk do të pendoheni ta bëni këtë.

Artikuj të ngjashëm