Kush është mashkulli misterioz me të cilin po shoqërohet Britney Spears?

By

Britney Spears është afruar me një ish-anëtar të stafit të saj, i cili dyshohet se ka një të kaluar kriminale, ka mësuar ekskluzivisht Page Six.

Ylli i popit, e cila është në mes të divorcit të saj nga Sam Asghari, ka kaluar kohë që nga ndarja e saj me një burrë që  kanë thënë se është Paul Richard Soliz.

Një burim thotë ekskluzivisht se 37-vjeçari dyshohet se u punësua rreth një vit më parë për të punuar për Spears, në rolin e një shërbyesi për të “pastruar tualetet, pastrimin e dyshemeve dhe mbledhjen e mbeturinave”.

Megjithatë, burimi i cili pretendon se ka dijeni për situatën, thotë “këngëtarja ka krijuar një lidhje të ngushtë me ish-punëtorin e saj dhe shton: “Jam e shqetësuar”.

Burimi gjithashtu pretendon se Soliz ishte punësuar pa një kontroll të historisë, gjë që do të kishte zbuluar një të kaluar të gjerë kriminale.

Page Six bëri një kërkim nën emrin e Soliz, i cili tregoi se ai ishte akuzuar për kundërvajtje të shumta dhe madje edhe një krim.

Britney Spears brenda makinës së saj.

Në prill 2014, ai u dënua për një akuzë të prishjes së qetësisë.

Ai u akuzua gjithashtu për rrezikim të fëmijëve, i cili u pushua nga puna për shkak të një negociate për pranimin e fajësisë, sipas të dhënave të gjykatës.

Në vitin 2016, Soliz u dënua për drejtim mjeti pa patentë, ndërsa një akuzë e veçantë për drejtim mjeti me leje të pezulluar u hodh poshtë për shkak të një negociate për pranimin e fajësisë, sipas të dhënave të siguruara gjithashtu.

Britney Spears brenda makinës së saj.

Përplasja më e fundit e punonjësit të supozuar me ligjin ndodhi vitin e kaluar, kur ai, sipas burimeve, tashmë punonte për Spears.

Sipas të dhënave të gjykatës, Soliz u dënua për posedim të një arme zjarri në dhjetor 2022.

Britney Spears brenda një makine.

Burimet thonë gjithashtu për Page Six se edhe pse Soliz u pushua nga puna, Princesha e Popit ka zgjedhur ende të kalojë kohë me të dhe nuk po përpiqet të fshehë miqësinë e tyre të sapogjetur.

Që nga ndarja me Asghari, javën e kaluar, këngëtarja është parë me një burrë misterioz në publik në shumë raste.

Artikuj të ngjashëm