Komediani i famshëm po bëhet baba për herë të 11-të

By

Alyssa Scott u shfaq për të konfirmuar se ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë me Nick Cannon, pasi ndau fotot e sesionit të tyre fotografik të lehonisë.

Për fotot, Alyssa dhe Nick u bashkuan për të pozuar pothuajse nudo në një vaskë.

Lajmi i shtatzënisë erdhi gati një vit pasi modelja dhe Nick njoftuan se djali i tyre 5 muajsh Zen, vdiç nga një tumor në tru.

Pas vdekjes së djalit të tij, Nick lavdëroi gjithashtu Alyssa, e cila është gjithashtu nënë e vajzës 4-vjeçare Zeela nga një lidhje e mëparshme, për forcën e saj gjatë procesit të pikëllimit.

“Mamaja e Zenit, Alyssa, ishte vetëm gruaja më e fortë që kam parë ndonjëherë”, tha 42-vjeçari në ish-show-n e tij. “Asnjëherë nuk u grind, kurrë nuk u zemërua. Ishte emocionuese kur duhej, por gjithmonë mamaja më e mirë dhe vazhdon të jetë nëna më e mirë.”

Verën e kaluar, Alyssa foli për mënyrën se si po përballej me humbjen e djalit të saj.

“Nuk mund ta besoj se ka kaluar një vit që nga ajo që mendova se do të ishte një vizitë e shpejtë te mjeku u kthye në një qëndrim 5-ditor në spital,” shkroi Alyssa  në Instagram më 12 gusht. “Unë nuk do të jem kurrë e njëjta. Trupi im e ndjen atë. Unë kam qenë në prag të lotëve ditët e fundit. Duke u përpjekur të mbaj një vrull përpara.”

Artikuj të ngjashëm