Kjo është gjendja shëndetësore e aktorit të njohur pas lëndimit në kokë

By

Norman Reedus është në rrugën e rikuperimit pasi pësoi një lëndim në kokë në xhirimet e “The Walking Dead”, konfirmon Page Six.

“Norman pësoi një tronditje në shesh,” tha publicisti i aktorit, Jeffrey Chassen, për Page Six të mërkurën.

“Ai është duke u rikuperuar mirë dhe do të kthehet në punë së shpejti. Faleminderit të gjithëve për shqetësimin e tyre”.

Një burim ka konfirmuar për Page Six se aksidenti ka ndodhur më 11 mars në Gjeorgji, ku po xhirohet aktualisht seriali AMC.

“Mund të konfirmojmë se do të shtyjë mbylljen e serive me disa ditë”, tha një përfaqësues i AMC për Page Six, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Nuk dihet saktësisht se si u plagos Reedus, 53 vjeç. Megjithatë, një burim konfirmoi ekskluzivisht se aktori ka shkuar në spital të premten.

“Ai është duke pushuar dhe duke u rikuperuar,” shtoi burimi i brendshëm, duke vënë në dukje se Reedus është ende në Gjeorgji, me sa duket pasi do të kthehet në xhirime pas disa ditësh.

“The Walking Dead” është në sezonin e tij të 11-të dhe të fundit. Reedus ka luajtur rolin e Daryl Dixon, një i mbijetuar i shpërthimit të zombive në serial, që nga sezoni 1.

Artikuj të ngjashëm