Reperi francez me klip të xhiruar në Prishtinë

By

Artistët shqiptarë shumë shpesh janë në kërkim të lokacioneve larg trojeve tona për xhirime të videoklipeve.

Kjo për faktin që shpesh të duken më luksoz e më të veçantë.

Por, duket se kemi artistë të huaj që zgjedhin Prishtinën për të xhiruar klipet e tyre, si vend ideal që përshtatet me konceptin e projekteve muzikore.

Një prej tyre është reperi algjeriano-francez Sofiane i cili ka xhiruar në kryeqytetin tonë këngën e re ‘Training Day’.

Projekti i publikuar së fundmi në Youtube tashmë ka kaluar një milion shikime në Youtube dhe duket se nuk do të jetë i vetmi që do ta lidhë me Kosovën.

Jo zyrtarisht, mësohet se reperi i cili ka ardhur në vendin tonë me përfshirjen e mikut të tij Astreet dhe gazetares Edona Gashi, ka shumë gjasë që të sjellë edhe një duet me një prej reperëve vendor.

Deri atëherë, dëgjojmë ‘Training Day’, projekt i cili edhe në tekst përmend Tropojën e Kosovën. Konutacionin në të cilin lakohemi, e gjeni ju! /prive.al

Artikuj të ngjashëm