Këto këpucë që Liberta Spahiu ka mbathur janë trendi i kësaj pranvere

By

Në një postim të fundit në Instagram, Liberta Spahiu bëri bashkë dy trendet e këtij viti: të kuqen dhe këpucët “kitten heel”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liberta Spahiu (@libertaspahiu)

Lexoni edhe:

Si duhet veshur e kuqja tani?

Është zyrtare: takat ‘kotele’ janë një nga produktet më të njohura për momentin. Sipas platformës globale të blerjeve Lyst, mbathjet e mbështjella prej lëkure të llakuar të Miu Miu – të kompletuara me një thembër të llakuar 55 mm – ishin një nga produktet më të kërkuara në tremujorin e fundit të 2023, të ndjekura nga afër nga atletet Country OG të Adidas, logoja e Prada-s me stampim mokase dhe pantofla Ugg’s Tasman.

Kitten Heels Are One Of The Hottest Products Right Now

Ky stil specifik i këpucëve duket si përshtatja perfekte: janë elegante pa sakrifikuar komoditetin ose ecjen.

Takat kotele janë tepër të gjithanshme. Meqenëse janë të rehatshme dhe të ngritura, ato kanë aftësinë për të tërhequr detyrën e dyfishtë, duke zënë vendin e takave të sheshta ose më të larta. Pavarësisht nëse zgjidhni t’i vishni me xhinse apo me një fund, këto këpucë janë një zgjedhje lozonjare dhe e papritur që funksionon çdo herë.

Artikuj të ngjashëm