Këto janë dhuratat më të shtrenjta që të famshmit u dhuruan partnerëve të tyre

By

Dhuratat zakonisht janë një shprehje dashurie, afeksioni dhe vlerësimi. Sidoqoftë, nëse jeni të pasur gjërat mund të kalojnë përtej kësaj.

Nga perlat jashtëzakonisht të mëdha, kryeveprat e artit deri te avionët dhe jahtet super, këto janë disa dhurata jashtëzakonisht të shtrenjta të blera nga të pasurit dhe të famshmit për të dashurit e tyre.

Shikoni listën:

Një ishull për Beyonce

Beyonce iu dhurua një ishull të bukur në ditëlindjen e 29-të nga burri i saj, Jay-Z, i cili është një nga reperët më të njohur. Ishulli 12.5 hektarë në Florida Keys i kushtoi atij 4 milion dollarë.

Image result for beyonce jay z beach

David Beckham bleu një vresht për gruan Victoria

Në vitin 2008, David Bechkham i dhuroi gruas së tij një vresht të tërë në Napa Walley. Edhe pse, çmimi i kantinës nuk u zbulua, por thuhet se është me shtatë shifra. Përveç verës, besohet se ai i dhuroi Victoria një vibrator platini me vlerë 1.8 milion dollarë. Baza e vibratorit me edicion të kufizuar të vibratorit është e pasuruar me diamante.

Related image

Beyonce i dhuroi burrit të saj një avion

Në vitin 2013, në Ditën e Babait, Beyonce i dhuroi burrit të saj Jay-Z a Bombardier Challenger 850jet me vlerë 40 milion dollarë. Avioni përbëhet nga një dhomë, një kuzhinë funksionale, dy banjo dhe një dhomë gjumi.

Image result for beyonce jayz jet

Angelina Jolie bleu një ujëvarë për Brad Pitt

Angelina Jolie i ka dhuruar burrit të saj shumë dhurata luksoze, njëra prej tyre është një ujëvarë. Po, një ujëvarë, që ajo bleu për Bradd Pitt si një dhuratë për Krishtlindje. Kostoja e ujëvarave të Kalifornisë ishte 1.6 milion dollarë. Në të njëjtin vit, Angelina Jolie i dhuroi një helikopter me vlerë 1.6 milion dollarë.

Image result for angelina brad waterfall

Katy Perry i dhuroi Russel Brand një biletë për një udhëtim në hapësirë:

Katy Perry i bleu të fejuarit të saj të atëhershëm Russel Brand një biletë në bord SpaceShip Tëo të Virgin Galactic, për ditëlindjen e tij të 35-të. Po, një biletë për hapësirë, që i kushtoi asaj 200,000 dollarë.

Image result for jkaty perrry rusell brand

Artikuj të ngjashëm