Këta janë yjet shqiptarë, të mbushur me tatuazhe (FOTO)

By

Tatuazhet janë forma më e mirë për të shprehur atë që ndjenë dhe që je. Dikush zgjedh të ketë në trup emrin e dikujt, një datë të rëndësishme për jetën e tij, ose thjesht art të bukur.

Artistë e figura publike, kanë në trupin e tyre të stampuar plot tatuazhe dekorative e po ashtu, edhe me domethënie të caktuar për ta.

Listën e kryeson pa dyshim, Robert Berisha që ka një numër të madh tatuazhesh, që në muskujt e tij voluminozë, duken shumë bukur.

Dafina Zeqiri, po ashtu është njëra ndër artistet shqiptare që ka realizuar disa tatuazhe në trupin e saj, sepse sic e thotë legjenda: “S’mund ta lësh me një”.

Morena Taraku po ashtu njihet për nëj numër të madh tatuazhesh në trup.

Gold AG, ndonëse një mysliman i devotshëm, ka një numër tatuazhesh edhepse feja në të cilën ai beson, e ndalon një gjë të tillë.

Genc Prelvukaj, hyn në këtë listë po ashtu sepse ka disa tatuazhe.

Image result for genc prelvukaj

Nora Istrefi ka një numër të vogël tatuazhesh megjithatë, mund të përfshihet në listë.

Edhe këngëtarja me prejardhje shqiptare Rita Ora, ka me dhjetëra tatuazhe si masive, ashtu edhe minimale të cilat mezi vërehen.

Image result for rita ora tattoos

Në këtë listë, hyn edhe këngëtari shqiptar Bruno.

Pa dyshim, edhe reperi Buta e ka vendin këtu.

Mos ta harrojmë Noizyn.

Reperi Mozzik dhe e dashura e tij Loredana, s’kane me vende per tatuazhe te reja.

Artikuj të ngjashëm