Këngëtari që dikur GASHI kishte idhull e fton atë për bashkëpunim

By

Reperi me prejardhje shqiptare GASHI, asnjëherë nuk ka mohuar rrënjët e tij modeste.

Përkundër, ai rrëfen rrugëtimin e tij në jetë si një histori frymëzimi dhe suksesi.

Në postimin e tij në fundit në llogarinë e Instagram-it ai shkruan se këngëtari që Gashi kishte idhull tani e ka ftuar që të jetë pjesë e albumit të tij.

Gashi u rrit nën influencën e artistit Cheb Khaled – një artist i famshëm algjerian.

Tani vite më vonë kur Khaled kishte dëgjuar këngën e Gashit “Roses” e kishte telefonuar atë për ta uruar për projektin e tij dhe ta ftojë që të jetë pjesë e albumit të tij.

Në një moment unë isha një fëmijë në Afrikë që do të dëgjoja Micheal Jackson dhe Cheb Khaled artistin tim të preferuar …. vite më vonë unë marr një telefonatë “ai i do këngën ‘Roses’ dhe do të donte të takohej me ty” dhe kështu unë jam në albumin e tij të ri. Në jetë ju tërheqni gjithçka që dëshironi, mbani mend këtë.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm