Kasti i “Heartland” në zi, ylli i njohur ndahet nga jeta

By

Robert Cormier, i cili luajti në serialin e gjatë televiziv, Heartland, ka vdekur. Ai ishte 33 vjeç.

Motra e tij, Stephanie, konfirmoi për The Hollywood Reporter se ai vdiq në spital në Etobicoke, Ontario, nga lëndimet e pësuar nga një rënie.

Cormier mbahet mend si “një atlet, një aktor dhe një vëlla i madh”.

“Ai kishte një pasion për të ndihmuar të tjerët dhe gjithmonë kërkonte të arrinte më shumë. Ai i pëlqente netët e filmave me familjen e tij dhe e shikonte shumë lart babain e tij. Ai ndikoi te shumë njerëz gjatë gjithë jetës së tij, qofshin familja, shokët e skuadrës dhe miqtë. Kujtimi i Robit do të jetojë përmes pasionit të tij për artin dhe filmin; si dhe tre motrat e tij që kishin kuptimin e botës për të”, vazhdon obiti i tij.

Cormier luajti gjithashtu në serialin Netflix Slasher dhe u shfaq në ” Designated Survivor “, ” Ransom ” dhe ” American Gods ” .

Ai luajti në filmat Firecrackers, Pyrenees, dhe projektet e tij të ardhshme përfshijnë The CrossectionTransmission: Vol. 1 dhe një të shkurtër të quajtur Antagonist.

Artikuj të ngjashëm