Jay Z i rikthehet muzikës, remikson një nga këngët e tij më të famshme

By

Jay-Z ka publikuar një remix të ri të këngës së tij të vitit 2019, “Empire State Of Mind”, me Gil Scott-Heron, dhe atë e debutoi në performancën e parë live pas katër vjetësh.

Reperi e zbuloi remixin në një ngjarje të organizuar nga Fondacioni Louis Vuitton dhe Tiffany & Co në Paris. Ishte paraqitja e parë në skenë që prej vitit 2019, shkroi NME.

Remixi merr vargje nga kënga origjinale dhe i kombinon duke krijuar një këngë të re.

Performanca u bë për të shënuar hapjen e një ekspozite.

Artikuj të ngjashëm