Jashtë kostumit zyrtar, deputetja Blerta Deliu shkëlqen në fustan solemn

By

Pavarësisht se kostumet dhe ngjyrat e errëta në veshjet serioze janë tejet të mërzitshme, kjo nuk vlen për një deputete të Kuvendit të Kosovës.

Blerta Deliu, e çon në një tjetër nivel pamjen prej një gruaje që mbanë një pozitë serioze shtetërore.

Nuk ka dyshim që ajo është deputetja më atraktive e parlamentit të vendit. Kur flasim për veshje, edhe aty shton stil dhe e mbushë pamjen me sharmin e saj.

Image result for blerta deliu

Duke shmangur komentimin mbi punën dhe kontributin e saj në Kuvend, na lejohet të komentojmë pak mbi dukjen e grave e e burrave deputetë, çfarë kanë zgjedhur të veshin, a po e mbajnë veten në formë dhe si po duken dita ditës.

Related image

Deputetja Deliu, pavarësisht se është bërë nënë dy herë, ka forma të shkëlqyera trupore. Ajo nuk ka ndryshuar aspak ndër vite, ndërsa përditshmëria e saj duhet të jetë tejet dinamike krahas angazhimeve në politikë e familje.

Mirëpo kur Blerta duket aq bukur në kostume modeste zyrtare, është e parashikueshme që në një mbrëmje solemne ajo do të shkëlqejë me pamjen e saj ku fustan ngjyrë turkozë, i punuar me dantellë i kombinuar me trendin e fundit të këtij viti, pupla. /Prive.al

View this post on Instagram

Duart e arta💙@drenushaxharra

A post shared by Blerta Deliu Kodra (@blertadeliu.official) on

 

 

Artikuj të ngjashëm