Italia dhe Austalia vendosin: Këto janë këngët e tyre për Eurovision

By

Në maj në Rotterdam do të mbahet edicioni i radhës i festivalit europian të këngës “Eurovision” e prezantimi i këngëve veçse ka nisur.

Të radhët që publikuan prezantimet e tyre janë Australia dhe Italia. Kjo e fundit të shtunën në Sanremo shpallën fitues artistin Diodato me këngën “Fai rumore”.

Ndërsa përmes spektaktlit “Australia Vendos”, ky kontinent zgjodhën një artiste femër Montaigne me këngën “Don’t break me”.

Dy projekte të cilat veçse kanë filluar të komentohen, teksa në sondazhe nga këngët e publikuara prin Shqipëria me Arilena Arën./Prive.al

Artikuj të ngjashëm