Interneti po çmendet për arsyen e vetme, Dukesha Kate Middleton ka veshur pantallona të shkurtra

By

‘Kate Middleton’ dhe ‘pantallona të shkurtra’ nuk janë gjëra që ju do të prisni të shihni së bashku – me të gjitha kodet e rreptë të veshjes mbretërore , kjo gjë as nuk pritet – por për King’s Cup Regatta, Dukesha veshi pikërisht pantallona të shkurtra.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit mbërritën në Cowes këtë javë, Kate u duk shumë sportive, me një palë pantallona të shkurtra blu. Tani, për ata prej jush që pyesin pse kjo është një çështje kaq e madhe, në tetë vitet e saj si Dukeshë, pantallonat e shkurtra janë veshja e vetme që Kate nuk i ka veshur. E vetmja!

Arsyeja e mungesës së dukshme të të kësaj veshjeje në  garderobën e Dukeshës, ka të ngjarë të jetë për shkak të milionë rregullave të rrepta të veshjes që ajo duhet të ndjekë. Për shembull, gratë mbretërore inkurajohen të veshin funde dhe fustane dhe jo pantallona, kështu që ju mund të imagjinoni se sa të palejuara janë pantallonat e lë më ato të shkurtra.

Kate Middleton

Burimi: Cosmopolitan.com

Artikuj të ngjashëm