A kanë ndjekës fals të famshmit në Instagram? Këto përqindje do ju lënë gojëhapur

By

Jo gjithnjë gjërat janë ashtu siç duket. Në këtë rast edhe numri në një llogari Instagrami, që tregon numrin e ndjekësve nuk është dhe aq reliabil!

A keni menduar ndonjëherë se sa prej ndjekësve tuaj në mediat sociale janë false? Kjo është njohuri e zakonshme që ata ekzistojnë, por përqindja e ndjekësve të rremë – veçanërisht për llogaritë më të mëdha të famshmëve – është paksa shokuese!

ICMP së fundmi ndau raportin e tij të fundit duke theksuar sasinë e ndjekësve të rremë në llogaritë e të famshëve.

Sipas hetimit, Ellen DeGeneres aktualisht ka përqindjen më të madhe të ndjekësve të rremë në Instagram në kategorinë e showbiz-it, të listuara në 58%. Banda koreane e djemve BTS hyn në numrin dy me 48%, ndërsa Kourtney Kardashian është e treta me 49%, e ndjekur nga Taylor Swift me 49% dhe Ariana Grande me 46%.

Të tjerë të famshëm të shquar në kategorinë e showbiz-it me një sasi të madhe ndjekësish të rremë në Instagram janë Kim Kardashian dhe Khloé Kardashian secila me 44%, Miley Cyrus me 45% dhe Drake me 38%.

Përveç shoëbiz-it, ICMP përfshin një kategori sportive, pasi Toni Kroos i Real Madrid ka një Instagram të rremë pas 57%, duke e renditur atë numër një në përgjithësi në të dy kategoritë.

 

 

Artikuj të ngjashëm