Gratë italiane nuk bëjnë kurrë këto gabime në veshje

By

 

Ne flasim shumë për stilin nga e gjithë bota. Ka vetëm diçka në lidhje me pamjet e tokave të huaja që kurrë nuk pushon së pikturuari kureshtjen tonë. Nga detajet e lëmuara që shohim në modën britanike e deri tek detajet romantike që vajzat franceze i duan dhe vajzat skandinave që duket se fillojnë çdo trend madhor.

Por sot do përqendrohemi në grupin që duket të ketë stilin më të lezetshëm në botë: Gratë italiane. Ka vetëm diçka në lidhje me stilin e tyre të guximshëm, tërheqës që do gjeni veten duke dashur ta imitoni vazhdimisht.

Për tu zhytur më thellë në atë që e bën stilin e tyre kaq të veçantë, vazhdoni të lexoni për të zbuluar katër gabimet e stilit që gratë italiane nuk i bëjnë kurrë.

Gratë italine nuk ngurojnë së përzieri materialet dhe ngjyrat e ndryshme

“Unë mendoj se vajzat italiane nuk kanë frikë të ndërmarrin ndonjë rrezik, ata dinë të përziejnë ngjyrat dhe printimet që nuk është gjithmonë e lehtë”, thotë Amina Muaddi. Ato kurrë nuk tremben prej ngjyrave, kjo është ajo që e bën stilin e vajzave italiane aq argëtim për tu admiruar.

View this post on Instagram

Americana

A post shared by AMINA MUADDI 🧚🏽‍♀️ (@aminamuaddi) on

Vajzat italiane nuk ‘mbivishen’

Ato vishen bukur, mirëpo thjeshtë duke mos komplikuar veshjen e tyre deri në katastrofë. Modelja dhe influencuesja e modës italiane Erika Boldrin shpjegon, “Vajzat italiane kurrë nuk u ‘mbivishen’”. Ato e dinë se si të arrijnë ekuilibrin e përsosur kur bashkojnë rrobat.

Vajzat italiane veshin ‘fustane koktelesh’ vetëm në mbrëmje

“Vajzat italiane veshin fustane feste vetëm pasi të errësohen”, thotë Erika. Sidoqoftë, pasi dielli të perëndojë dhe veshjet e festave të dalin, italianët dalin të gjithë – me fustane me pendla, sekuine, xixa etj.

View this post on Instagram

@crfashionbook @luisaviaroma @the_attico

A post shared by Gilda (@gildaambrosio) on

Vajzat italiane nuk vishen asnjëherë tepër seksi.

Gratë italiane e dinë rëndësinë e goditjes së ekuilibrit të përsosur të lëkurës – ato kanë tendencë të zgjedhin një mënyrë për të treguar lëkurën e tyre. Influencuesja dhe këngëtarja Patricia Manfield shpjegon: Vajzat italiane “Kurrë nuk e teprojnë me lakuriqësi, dhe ato janë me të vërtetë seksi – është ose një çarë e çmendur me të gjithë pjesën e përparme të mbuluar ose anasjelltas. Ose nganjëherë ato pëlqejnë një kostum pa këmishë nën xhaketë”. Çelësi është që të zgjidhni një zonë për ta ekspozuar dhe balancuar atë në fushat e tjera.

 

 

 

Artikuj të ngjashëm