‘Gjoni’ e Gjikos, numër 1 në Zvicër

By

‘Gjoni’ quhet kënga e re e Gjikos, e cila trajton një temë që prek shqiptarët në përgjithësi.

Projekti muzikor që u lansua vetëm disa ditë më parë, është pëlqyer jashtëzakonisht nga ndjekësit dhe deri më tani ka arritur të marrë mbi 2 milionë klikime në platformën Youtube.

Por jo vetëm kaq!

Kënga është pëlqyer edhe në Zvicër dhe ka arritur të jetë numër 1 në listën e trendëve.

Këtë sukses e ndau vet Gjiko për ndjekësit e tij përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm