Gjithë çfarë duhet të dini për filmin e ri të Dua Lipës me yllin e Hollywood-it

By

“Argylle” po gjeneron një famë të jashtëzakonshme si një nga filmat më të pritur me padurim të vitit 2024.
Me regji dhe prodhim nga i njohuri Matthew Vaughn, me një skenar të shkruar nga Jason Fuchs, ky film krenohet me një kastë të yjeve me Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, John Cena, Dua Lipa, Ariana DeBose, Rob Delaney, Bryan Cranston, Catherine O’Hara dhe Samuel L. Jackson.

Përshtatur nga romani i Elly Conway me të njëjtin emër, i cili ende nuk është publikuar, Argylle premton një përvojë emocionuese kinematografike. Është vendosur të dalë në kinema më 2 shkurt 2024, në Shtetet e Bashkuara dhe të transmetohet ekskluzivisht në Apple TV+.

Apple TV+ ka fituar të drejtat e transmetimit në internet, megjithëse data e publikimit dixhital është ende e pazbuluar. Në përmbledhjen e filmit, sipas IMDb, thuhet: “Spiuni më i madh në botë, ‘Argylle’, përfshihet në një aventurë globale”.

Fansat mund të presin me padurim publikimin e trailerit së shpejti, duke krijuar emocione te fansat e Henry Cavill dhe Dua Lipa. Filmi pritet të bëhet ekskluzivitet me dy filma të tjerë në pritje. Henry Cavill luan rolin e Argylle, një spiun ndërkombëtare, ndërsa Dua Lipa do të bëjë debutimin e saj në aktrim dhe ka punuar në këngë e filmit

. Dua Lipa ndau përvojën e saj në një podcast të Spotify duke thënë: “Ishte vërtet e mrekullueshme. Ka vetëm pjesë rreth dëshirës për të bërë gjëra të vogla, për mua për momentin, që ndihem rehat që mund t’i bëj. Mendoj frika nga opinionet e njerëzve dhe të mos jem i mirë në diçka të tillë më frikëson akoma, qoftë ky një rol i vogël, veçanërisht kur është diçka që nuk e kam bërë kurrë më parë.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm