Gara për veshjet interesante në “Miss Universe 2021”, bie në sy konkurrentja kosovare, Blerta Veseli (FOTO)

By

Nga veshja e Miss Argjentinës me temë futbolli te veshja me top pambuku e Miss Brazilit, do të shihni dhjetëra kostume të bukura nga konkursi i ardhshëm i “Miss Universe 2021”.

Konkursi i vitit të kaluar u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit, por tani, është koha që 74 garueset t’u tregojnë gjyqtarëve se çfarë kanë për të sjellë.

Të premten, të gjitha gratë u mblodhën në “Seminole Hard Rock Hotel & Casino në Hollywood”, për të modeluar me kostumet e tyre si pjesë e konkursit paraprak. Ndërsa disa zonja shkuan me pamje patriotike, të tjerat shkuan me veshje tradicionale nga rajoni.

Kjo është vetëm një nga kategoritë e shumta të garës “Miss Universe 2021” ku gratë do të vlerësohen të dielën mbrëma, në natën kur vetëm 21 konkurrente do të mbeten në garë, transmeton E.

Olivia Culpo, e cila fitoi “Miss Universe në 2012”, do të bashkohet me Mario Lopez si nikoqirë të ceremonisë, e cila pritet të transmetohet drejtpërdrejt në orën 20:00 në FYI. Për më tepër, ai do të transmetohet në spanjisht në “Telemundo”.

Por në mesin e fotogravie të konkurenteve bie në sy kosovarja, Blerta Veseli.

Më poshtë mund të shihni disa nga vjeshet më interesante, tradicionale dhe unike të disa vendeve të botës:


Miss Kosova

Miss Universe 2021, Miss Spain, Costumes, Widget
Miss Spanja
Miss Universe 2021, Miss Vietnam, Costumes, Widget
Miss Vietnami
Miss Universe 2021, Miss Venezuela, Costumes, Widget
Miss Venezuela

Miss Amerika
Miss Universe 2021, Miss Uruguay, Costumes, Widget
Miss Uruguai
Miss Universe 2021, Miss Ukraine, Costumes, Widget
Miss Ukraina

Miss Tajlanda
Miss Universe 2021, Miss Russia, Costumes, Widget
Miss Rusia

Miss Puerto Riko
Miss Universe 2021, Miss Poland, Costumes, Widget
Miss Polonia
 
Miss Panamaja
Miss Universe 2021, Miss Nepal, Costumes, Widget
Miss Nepali

Miss Universe 2021, Miss Myanmar, Costumes, Widget
Miss Mianmar

Artikuj të ngjashëm