Fustani ‘i famshëm’ që e veshën plot yje (FOTO)

By

Nuk është kohë shumë e largët kur yjet ‘e urrenin’ ta vishnin një fustan që ishte veshur më herët nga një person tjetër i famshëm.

Por, duket se tashmë gjërat kanë ndryshuar – yjet e kanë kuptuar se janë disa veshje që janë aq të bukura sa ia vlen të përsëriten.

Një nga këto veshje duket se është edhe fustani “Gabrielle” nga marka Retrofete – që kushton 615 dollarë – duke gjykuar nga sa shpesh është parë është në tapetin e kuq, skoriet e Instagramit dhe paraqitjet tjera në media dhe publik gjatë këtij viti.

Shumë yje e kanë veshur fustanin në stilin e mantelit – përfshirë Jennifer Lopez, Taylor Swift, Heidi Klum, motrat Paris dhe Nicky Hilton  – me ngjyra të ndryshme duke u nisur nga ngjyra e argjendtë që shkëlqen, ngjyra rozë me shkëlqim, deri te kombinimi i ngjyrave ylber.

Më poshtë po ju sjellim disa fotografi që e vërtetojnë se yjet nuk kanë më ‘turp’ që të vishen njëlloj – madje, secila prej tyre duket bukur dhe shumë më ndryshe duke i shtuar diçka nga stili unik këtij ‘fustani të famshëm’.

Olivia Culpo

Jennifer Lopez

Lindsey Vonn

Martha Hunt

Shanina Shaik

Heidi Klum

Heidi Klum

Paris dhe Nicky Hilton

Paris and Nicky Hilton

Lucy Hale

Lucy Hale

Alexina Graham

Alexina Graham

Taylor Swift

Taylor Swift

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio

Angela Simmons

Angela Simmons

Kyle Richards

Kyle Richards

 

Artikuj të ngjashëm