Fuqia e një palltoje të bardhë veshur gjatë dimrit

By

Anne Hathaway, Kate Middleton dhe Rosie Huntington-Whiteley gëzojnë pamje të pastër, por elegante. Por ngjashmëritë e tyre nuk ndalen me kaq. Të tre së fundmi kanë rënë në dashuri me sharmin e palltove të bardha. Ashtu si Vogue zgjodhi pallton e zezë si ‘it item’ të kësaj vjeshte dhe dimri, palltot e bardha të pastra po bëhen gjithnjë e më shumë trend.

A do të fillojmë me pamjet e Kate Middleton dhe Anne Hathaway të kapura diku tjetër në të njëjtën ditë? Sikur t’i kishin dhënë një premtim njëra-tjetrës, ato u shfaqën të veshur me pallto të bardha maksi. Kate Middleton kishte veshur të bardha jo vetëm pjesën e sipërme dhe pantallonat, por edhe çantën dhe vathët. Këpucët kanë vetëm ngjyra të ndryshme dhe të dyja zgjodhën taka të larta për të krijuar një humor elegant.

Stili i palltos së bardhë të Rosie Huntington-Whiteley ishte pak më ndryshe. Ngjyra e të gjithë artikujve përveç palltos ishte e zezë. Palltoja dhe çanta që ajo zgjodhi janë nga The Row. Ajo i shtoi një dizajn klasik një ngjyre klasike, duke krijuar një pamje që mund të konsiderohet një “stili i pasur i nënës”.

Manisë së palltos së bardhë i është bashkuar edhe Julia Roberts. Ajo u shfaq me Ethan Hawke dhe tregoi pamjen klasike ‘bardh e zi’ teksa merrte pjesë në premierën e filmit Netflix ‘Leave the World Behind’. Ajo që duhet të mësojmë nga pamja e saj është se si i përdor materialet. Në vend të leshit apo pambukut të dukshëm, e shoqëruam me një fustan lëkure për ta bërë argëtuese.

Disa pallto të bardha që mburreshin po aq elegancë sa palltot e zeza më ranë në sy. Dior dhe Dolce & Gabbana zgjodhën të njëjtën qasje si të famshmit që kemi parë më parë. Ne përdorim vetëm të bardhën dhe të zezën. Edhe pse përshtatja e përgjithshme ishte e ndryshme, vihej re gjithashtu se të dyja shtëpitë prezantonin pallto me gjatësi maksimale në të njëjtën kohë.

Artikuj të ngjashëm