Fotografi i njohur kosovar humb betejën me koronavirusin

By

Fotografi i njohur kosovar, Agush Qorri, ka humbur jetën sot si pasojë e infektimit me koronavirus.

Qorri i cili nuk arriti të fitojë betejën me Coronavirus, vdiq sot në moshën 80 vjeçare, dhe njihet si një nga fotografët e parë të Kosovës.

Ai ishte edhe babai i dy dëshmorëve, ndërsa lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërmit e të ndjerit.

Njoftimi i plotë  për vdekjen:

“Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë familjar.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm