Flet Geti: Njeriu më i madh në industrinë muzikore shqiptare ishte… (FOTO)

By

Në gati dy dekada në skenën muzikore shqiptare, Getoar Selimi ka pritur e përcjellur shumë emra të rëndësishëm.

Disa janë harruar me vitet teksa të tjerë, me vetë dëshirë.

Në këtë grup bën pjesë edhe kompozitori Enis Presheva i cili është distancuar nga muzika për t’iu përkushtuar fesë.

Një takim, Geti me të e ka pasur së fundmi me ç’rast ka ndarë një fotografi ku flet për Preshëvën në super lativa.

‘Me njeriun me te madh qe ka pasur industria e muzikes dhe me shokun tim, qe kemi punuar 15 vite bashke, Enis Presheva JR’ – shprehet Selimi në postimin e bërë. Fjalë që nuk thuhen shpesh nga Geti! /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm