Flamuri shqiptar kudo: Shfaqet edhe në grupin legjendar “Metallica” (VIDEO)

By

Është flamuri më i bukur në botë dhe kjo s’ka më dyshim. Kudo që ai shfaqet të bën të ndahesh krenar nëse je shqiptar dhe të zgjon ndjenjat e atdhe dashurisë.

Në TikTok është publikuar një video e grupit legjendar Metallica, të cilët kishin vendosur në ballë flamurin shqiptar gjatë provave të këngëve të tyre.

 

@albanian_archaic_folk #metallica #🇦🇱 #jameshetfield ♬ suono originale – Albanian Archaic Folk

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që grupi i njohur Metallica promovon flamurin shqiptar. Vite më parë anëtarët e grupit Metallica kanë përshëndetur të gjithë fansat shqiptarë që ishin në një koncert në Londër, madje në fund Lats Ulrich, bateristi ka përshëndetur fansat me flamurin shqiptar. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm