Flaka Krelani në bashkëpunim me reperin e famshëm nga grupi i 2PAC

By

Pas shtatë muajsh nga projekti i saj i fundit “SLAY”, këngëtarja Flaka Krelani po vjen më një projekt të ri, i pari për vitin 2020.

E kësaj radhe ajo nuk po vie në bashkëpunim me një artist shqiptar, por me reperin e famshëm Young Noble që ishte pjesë e grupit repist të Tupac Shakur, që njihej me emrin Outlawz.

Tupac Shakur themeloi grupin në fjalë në vitin 1995, menjëherë pasi u lëshua nga burgu.

Young Noble ishte i fundit që u prezantua në grupin e hip-hopit dhe ka marrë pjesë në disa projektet e fundit të 2Pac para vdekjes së tij.

Image result for outlawz

Flaka hyri në llogarinë e saj në Instagram për të njoftuar ndjekësit për këtë bashkëpunim, i cili publikohet këtë të shtunë, duke shkruar:

“E lumtur të ju njoftoj PLAYA që sjell një nga artistët më të mëdhenj të HIP HOP të të gjitha kohërave YOUNG NOBLE, një nga anëtarët e grupit Hip Hop OUTLAË… Unë u rrita duke dëgjuar 2Pac, OUTLAË, dhe kjo është me të vërtetë një ëndërr e realizuar! Faleminderit @young_noble që para së gjithash jeni më këmbë në tokë, dhe që realizuat këtë, unë ju vlerësoj dhe ju dua gjithmonë!”

View this post on Instagram

Happy to announce PLAYA featuring with one of the most greatest HIP HOP artist of all time YOUNG NOBLE, one of the members of Hip Hop group OUTLAW, YOU GUYS ALREADY KNOWWWW… I grew up listening to 2Pac, OUTLAW, and this is really a dream come tru! Thank you @young_noble for being so down to earth first of all, and making it happen, I do appreciate you and always love you! REAL RECOGNIZE REAL! • PREMIERA TE SHTUNEN 18:00 STAY TUNED • SATURDAY • 18:00 Beat by: @i.am.max_ Studio recording: @j2lrecords @xhimiondebeat_official @farfromegypt Video: @infilms_ Director: @pellumbrraci Styling: @donamatoshiofficial @helenadia_kosova @egzonkazagiqiofficial Hair & Makeup : @taulantdritastudio @blertanails @young_noble @outlawuniversity #playa

A post shared by Flaka Krelani (@flaka.krelani) on

 

 

Artikuj të ngjashëm