Eros Ramazzotti puth vajzën në buzë gjatë koncertit, ndjekësin revoltohen: ‘Është rritur!’

By

Eros Ramazzotti dha një koncert në Teatrin Antik të Taorminës. E para nga tre datat siciliane të turneut. Në rreshtin e parë për ta dëgjuar ishte edhe vajza e madhe Aurora së bashku me partnerin e saj Goffredo Cerza. Vetëm kjo e fundit ndau në rrjetet sociale një moment shumë emocionues të koncertit, apo kur Aurora Ramazzotti dhe babai i saj kënduan së bashku në skenë “It will be Dawwn”, këngë e shkruar nga kantautori menjëherë pas lindjes së vajzës së tij të parë, ndaj së cilës ai është shumë i dashur dhe që disa muaj më parë e bëri gjyshin e Cezares së vogël. Të dy së bashku kanë kënduar edhe një fragment nga kënga.

Diçka ka ndodhur gjatë këtij dueti të dytë që ka ngjallur shumë polemika. Ka një marrëdhënie të veçantë mes Eros Ramazzotti dhe vajzës së tij Aurora. Të dy janë bashkëpunëtorë, shumë të afërt dhe gjithmonë të gatshëm për të demonstruar dashurinë e tyre. Gjë që e bënë edhe gjatë koncertit në Taormina duke shkëmbyer një puthje në gojë. Ajo që supozohej të ishte një gjest dashurie mes prindit dhe vajzës, nuk u vlerësua vërtet nga të gjithë dhe u bë shkak për polemika. Pasi iu afrua vajzës ulur në sediljet e para të Teatrit Antik të Taorminës, për të kënduar me të, Eros Ramazzotti e përshëndeti duke i dhënë një puthje në gojë. Gjesti përfundoi në TikTok dhe shkaktoi një ortek komentesh zhgënjimi.

Videoja ngjalli një debat dhe polemika mbi temën “A është e drejtë apo jo të puthësh fëmijët në gojë?” me shumë komente negative për puthjen në gojë që i ka dhënë kantautori 59-vjeçar vajzës së tij 26-vjeçare. Shumë fansa dhe përdorues e interpretuan gjestin si një shenjë të dashurisë së thellë prindërore, të tjerë e konsideruan atë “të keq dhe joadekuat”. “A nuk është pak e tepërt të puthësh vajzën në gojë në këtë moshë?”, “Puthjet në gojë me prindërit jo”, “Nuk e puth vajzën në gojë, sidomos si i rritur. . Kurrë”, “Por puthjet mes prindërve dhe fëmijëve do të vazhdojnë të më bëjnë përshtypje”, kanë komentuar disa. A është e drejtë të puthësh në gojë fëmijët e tu të rritur? Apo është gabim?

@serena.tummino Papà Eros che canta con Aurora è la cosa più dolce che vedrai oggi 🥹 #erosramazzotti #auroraramazzotti #taormina #battitoinfinito #concert #show #sicily #italiansongs #unemozionepersempre #italianmusic @Aurora Ramazzotti @Eros Ramazzotti ♬ suono originale – Serena

Artikuj të ngjashëm