Ermal Mamaqi zbulon sa ka kushtuar filmi “2 Gisht Mjaltë”

By

Filmi “2 Gisht Mjaltë”, me protagonistë kryesor Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi, ka thyer rekord në shitje të biletave në kinematë shqiptare.

Filmi, premiera e të cilit po mbahet sonte në Prishtinë, pas asaj mbrëmë në Tiranë, ka kushtuar shumë.

Prezantuesi i njohur dhe njëkohësisht producenti i filmit, Ermal Mamaqi, ka zbuluar çmimin marramendës që ka kapur ky produksion.

“Ka qenë rreth 250 mijë euro. Financim tërësisht i pavarur, pra i pavarur nga Qeveria ose Institucionet përkatëse. Kjo është eksperienca ime e parë si producent dhe besoj që tani që e mësova si bëhet, mund ta kishim bërë edhe më lirë”, ka thënë Ermali në studion e Rudinës./Prive.al  

https://www.instagram.com/p/BvgfS2NFsF8/

Artikuj të ngjashëm