Enca dhe Kida, rivale apo mike?!

By

2014-ta ka qenë viti i artisteve të reja e dy nga ato që morën vëmendje janë Kida dhe Enca.

Të reja në moshë por dhe shumë të sukesesshme në diskografinë shqiptare.

Kida me ‘Rikthejm na’ u bë mjaft e njohur teksa Enca me ‘A po t’pëlqen’. Të dyja hitet janë punuar nga Zzap and Chriss, kompani kjo që menaxhon Orhidean.

Por ajo që ka rënë në sy është marrëdhënia mes Kidës dhe Encës. Pavarësisht që Enca ka bërë këngë tek studio ku Kida rrin gjatë gjithë kohës ato nuk janë parë të afërta.

Mirëpo nëse ka rivalitet mes tyre ato e shuajnë përmes këtyre fotografive që Prive.al ka sigurar.

Në këto imazhe shihen këngëtaret mjaft të dashura me njëra – tjetrën./Prive.al

enca kida

enca kida 2

Artikuj të ngjashëm