ELHAIDA DANI DO TË SHËNDRIS EDHE PA “DIELL!

By

Kan mbetur më pak se tre muaj kohë deri në netët gjysmë finale dhe ajo finale e festivalit të këngës evropiane Eurovizion. Shqipria këtë vit në krye me Elhaida Danin është në proces të përgatitjes për këtë garë.

Mirëpo këto dit ndodhi një aksident I vogel I cili nuk u shkaktoi dëm tjetër përpos shpenzimit të kohës.  Producenti I këngës “Diell” Aldo Shllaku u largua nga kontrata dhe Eurosong, gjë që mori me vete këngën,produktin e tij.

Por pavarësisht kësaj Elhaiden nuk e ngdalon gjë të udhetoj drejt Austrisë, ku edhe do të mbahet ky edicion I festivalit Eurovizion.

Ajo do t’I përfaqësoj shqiptarët në Vienë me këngën e re “Im Alive” e cila po punohet nga tekstshkruesi I këngës së parë Sokol Marsi dhe nga producentët e ri Zzap & Chriss.

Në një intervistë për Prive, në lidhje me këtë ngjarje  ka folë drejtori I RTSH Martin Leka, Elhaida Dani dhe producentët e këngës së re Zzap & Chriss./prive.al

Artikuj të ngjashëm