Dyshja e njohur anulojnë papritmas fejesën e tyre

By

Bella Thorne dhe Benjamin Mascolo kanë ndërprerë fejesën e tyre, konfirmoi këngëtari italian përmes Instagramit të enjten.

“I uroj vetëm më të mirën këtij personi dhe do të jem gjithmonë pranë saj. Të dua”, ka shkruar ai në një deklaratë të gjatë të postuar nga ai.

Sipas “People”, i cili ishte i pari që raportoi lajmin, të dy u ndanë miqësisht.

“Oraret e tyre kontradiktore çuan në një ndarje të madhe kohe që përfundimisht rezultoi në ndarje”, tha një burim i brendshëm për gazetën.

Mascolo, 28 vjeç, i propozoi Thorne, 24 vjeç, në mars të vitit 2021 pas gati dy vitesh lidhje.

Të dy fillimisht filluan të shoqërohen në prill të vitit 2019, disa ditë pasi ish-ylli i “Shake It Up” njoftoi ndarjen e saj nga reperi Mod Sun.

Dy muaj më vonë, Thorne konfirmoi lidhjen e saj me Mascolo për “People”, duke thënë: “Beni është një byrek i lezetshëm dhe duke e parë atë në FaceTime gjatë gjithë kohës më bën të buzëqesh shumë. Është e qartë se ai jeton në Itali, kështu që është një gjë interesante”.

 

Artikuj të ngjashëm