Dua Lipa mahnit me paraqitjen e saj në “Barbie”

By

Filmi i shumëpritur i Barbie do të shfaqet më në fund në kinema më 21 korrik 2023.

Dhe ndërsa dihet se Margot Robbie luan si kukullën ikonike bionde, dhe Ryan Gosling do të marrë rolin e të dashurit të saj të pashëm Ken, fansat me sy shqiponjë vunë re se Instagrami zyrtar për filmin po ndiqte 15 persona të përfshirë në film, duke përfshirë Dua Lipa.

Regjisorja Greta Gerwig bashkë-shkroi skenarin për filmin Warner Bros me Noah Baumbach. Përveç Robbie dhe Gosling, kasti i mbushur plot përfshin gjithashtu Will Ferrell, Issa Rae, Kate McKinnon, Simu Liu, Ncuti Gatwa dhe America Ferrera.

Dua Lipa ka një tjetër projekt emocionues në punë, pasi ajo do të regjistrojë këngën e filmit të shumëpritur Barbie.

“Kjo Barbie do të publikojë një këngë këtë javë. Mesnatën e së premtes”, shkruan Dua.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm