Dua Lipa lë pas shumë artistë në sondazhe me këngën e saj për “Barbie”

By

Kënga “Dance the Night” e Dua Lipës ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave.

Fansat e muzikës votuan në një sondazh të publikuar të premten (26 maj) në Billboard, duke zgjedhur këngën e filmit Barbie të këngëtares pop 27-vjeçare si publikimin e tyre të ri muzikor të preferuar të javës së kaluar.

“Dance the Night” solli 37% të votave, duke mposhtur muzikën e re nga Taylor Swift, Lil Durk, d4vd, Peso Pluma dhe të tjerë.

Kënga me diskotekë – singulli i parë nga filmi Barbie i Greta Gerwig dhe kolona zanore e tij përkatëse – u shkrua bashkë me Mark Ronson, Caroline Ailin dhe Andrew Wyatt. Kënga është bashkëprodhuar nga Wyatt dhe Picard Brothers.

Lipa ofron instrumente elegante sintetike dhe elementë disko që dërgojnë një rritje të dopaminës në tru, ndërsa shërbejnë si një zgjatje e albumit të saj jashtëzakonisht të suksesshëm Future Nostalgia. Romancat e ndërlikuara, zemrat e thyera dhe lotët nuk kanë asnjë shans kur këngëtarja po e djeg në pistën e kërcimit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm