Dalin statistikat, ja sa herë është dëgjuar Butrint Imeri në Spotify këtë vit

By

Një emër shumë i suksesshëm në muzikën shqiptare, ai numëron me mijëra klikime në këngët e tij në Youtube.

Dhe nëse suksesin e Butrint Imerit e masim me pjesën digjitale, ai po del i suksesshëm edhe në platformën Spotify.

Këngëtari i njohur Ieri, i ka publikuar statistikat e Spotify në profilin e tij në Instagram, pasi dje kjo platformë nxori hapur numrat për të gjithë artistët që e kanë të publikuar punën e tyre aty.

Ai është dëgjuar në 65 vende të botës, është dëgjuar mbi 10 milionë herë dhe këngët e tij janë dëgjuar për 443 orë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm