Çfarë thotë Chris Brown për akuzat e sulmit seksual ndaj tij?

By

Chris Brown po hedh poshtë akuzuesen e supozuar për padinë e tij prej 20 milionë dollarësh për përdhunim në një përpjekje për të pastruar emrin e tij pasi avokatët e gruas misterioze e hoqën atë për shkak të informacioneve të reja që dolën në dritë.

Avokatët Ariel Mitchell dhe George Vrabeck, të cilët më parë përfaqësonin viktimën e supozuar, i thanë Page Six të mërkurën se ata “mbesin 100% të përkushtuar për të përfaqësuar viktimat e abuzimit ose sulmit seksual”.

Megjithatë, avokatët thanë se Departamenti i Policisë së Miami Beach u dha atyre “informacion të enjten e kaluar” në lidhje me klientin e tyre që “na pengon të përfaqësojmë Jane Doe në çështjen e Chris Brown”.

“Ne e vlerësojmë dhe jemi mirënjohës për punën e mirë të PD-së së Miami Beach,” shtuan avokatët.

Brown, ndërkohë postoi një sërë tekstesh dhe mesazhesh zanore, që ai pretendon se dëshmojnë se gruaja vazhdoi të ndiqte një marrëdhënie me të pavarësisht incidentit të supozuar të sulmit seksual.

Në padinë e ngritur më 27 janar në Los Angeles, Jane Doe pretendoi se Brown, 32 vjeç, e drogoi dhe e përdhunoi gjatë një festë në Miami në dhjetor të vitit 2020.

Ajo pohoi pasi këngëtari i dha pije asaj, ajo dyshohet se u ndje “e çorientuar, e paqëndrueshme fizikisht dhe filloi të bjerë brenda dhe pa gjumë”, në atë moment ajo pretendoi se Brown e mori atë në një dhomë gjumi, i hoqi bikinit dhe filloi të bënte seks me të, pavarësisht se ajo “mërmëriti” që ai të ndalonte.

Brown në atë kohë u drejtua menjëherë në mediat sociale për t’iu drejtuar me sa duket mediave sociale me një postim që thoshte: “Sa herë që po publikoj muzikë ose projekte, ‘ATA’ përpiqen të tërheqin disa dema të vërtetë.” Ai shtoi gjithashtu një emoji me kapele – zhargon për “gënjeshtra”.

Ai ndau gjithashtu një mesazh me postë zanore, në të cilin zëri i një gruaje thotë: “Dua vetëm të të shoh përsëri… vetëm më njofto. Nëse do që unë të të lë vetëm, do ta bëj. Por unë me të vërtetë dua të takohemi përsëri”.

Ai shtoi, “Unë dhe ekipi im po ndërmarrim veprime ligjore për këtë situatë. Ju nuk luani me jetët e njerëzve kështu”.

Një përfaqësues i Howard Bragman, i cili po punon me ekipin ligjor të Brown, i tha Page Six të mërkurën, “Tekstet flasin vetë dhe tregojnë se pretendimet nuk janë të vërteta. Ai po bashkëpunon me Policinë e Majamit dhe po përgatit veprime ligjore kundër akuzueses së tij”.

Artikuj të ngjashëm