Çfarë ndodhi? Dua Lipa fshin të gjitha fotot nga Instagram-i

By

Kur bëhet fjalë për lëvizjet e rrjeteve sociale të grupit të stilit të famshëm, mund të thuhet me siguri se Dua Lipa është një nga më aktivet, veçanërisht në llogarinë e saj shumë të lakmueshme në Instagram.

Në platformë, supernova e mirëfilltë dokumenton pushimet e saj të pafundme verore, veshjet luksoze të denjë për epsh dhe, natyrisht, paralajmëron muzikë të re. (Ato foto me sa duket lënë të kuptohet sesioni i Lipës në studio me Kevin Parker të Tame Impala, a ka kush?)

Tani, duket se Lipa nuk po nxjerr më vezë të padukshme të Pashkëve për trupin e saj të punës në deponitë e saj të fotografive, por përkundrazi transmeton një mesazh me zë të lartë dhe qartë se albumi i saj i tretë është në rrugë e sipër.

Brenda natës, Lipa fshiu të gjithë burimin e saj mbi 1,500 fotografi dhe ndryshoi foton e saj të profilit nga kopertina e albumit Future Nostalgia në një imazh blu kaleidoskopik të paparë kurrë më parë. Në mëngjes, 88 milionë fotot e saj në Instagram u zgjuan me një shenjë; një plan i qartë, një fillim i ri, një epokë e re dhe një album i ri.

Pra, çfarë të presësh nga “Dua Lipa 3”, siç e kanë quajtur me mall fansat e saj albumin e ardhshëm pa titull.

Një llogari e zhveshur në Instagram është zakonisht flamuri i parë i kuq kur përpiqet të zbulojë dikë – ose diçka – megjithatë në këtë rast Lipa na ka lënë një të dhënë kryesore në formën e fotografisë së saj të profilit. Pas një inspektimi më të afërt, fotografia përmban shtresa të shumta të syrit të Lipës të pasqyruara në një lloj shablloni diamanti psikodelik.

Dua-itët e kanë marrë këtë imazh si një konfirmim që këngëtarja po mbyll perden e epokës së saj të disko-pop-it dhe po kalon në një ton më të pjekur sonikisht të mbështetur nga psikedelia e viteve ’70. Ndërsa ne kurrë nuk e kishim menduar se Space Rock-i i stilit Pink Floyd do të ishte ndonjëherë në listën e Lipës, besohet se ky largim i fortë nga tingulli i saj nënshkrimi do të jetë rreziku më i madh i Lipës deri më tani. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm