Brenda festës së 28-vjetorit të Dua Lipës

By

Dua Lipa shënoi ditëlindjen e saj të 28-të me një stil madhështor, duke organizuar një festë luksoze në ishullin e bukur të Ibiza të martën e kaluar.

Duke postuar në Instagram të mërkurën, këngëtarja ofroi një paraqitje të shkurtër në ngjarjen e shkëlqyeshme, ku ajo u bashkua nga miqtë për një darkë elegante në natyrë.

Dua shfaqi këmbët e saj me një fustan të kuq të gjallë, me një të çarë të guximshme anash dhe një dekolte të thellë që theksonte bukur fizikun e saj të lakmueshëm.

Duke e përmirësuar ansamblin e saj mahnitës, ajo u zbukurua me një shumëllojshmëri gjerdanesh verbuese prej ari dhe vathë me përmasa të mëdha, duke mahnitur poza të këndshme jashtë për një sërë fotosh mahnitëse.

Ndër imazhet magjepsëse, njëra përshkruan Dua-n e ulur rehat në prehrin e të dashurit të saj Romain Gavras, duke shijuar një copë tortë ditëlindjeje gjatë vaktit. Romain nxirrte sofistikimin në një këmishë të bardhë, një lule rozë të mbështjellë pas njërit vesh, ndërsa iu bashkua mbledhjes së miqve për të festuar të dashurën e tij.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Motra më e vogël e Duas, Rina, 22 vjeçe, gjithashtu zbukuroi këtë rast, duke shfaqur pa sforcim stil me një fustan rozë me një sup, i cili shfaqte prerje të mrekullueshme horizontale.

Artistja e njohur për hitet si “Levitating” ndau edhe një foto të gëzueshme së bashku me mikun e saj të ngushtë, stilistin e njohur francez Simon Porte Jacquemus, duke kapur një moment shoqërie. Ajo gjithashtu ndau me ndjekësit e saj me një paraqitje të shkurtër të tortës së saj të mrekullueshme të ditëlindjes.

Duke zbuluar përvojën e pasur të ngrënies, ajo ndau një imazh të një tavoline të shtrirë të vendosur jashtë në sfondin e një pishine të shndritshme.

Duke përmbledhur galerinë e saj të imazheve, Dua shkroi, ‘Darka e ditëlindjes”

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Ky postim festiv përkon me njoftimin e fundit se Dua Lipa do të shfaqet në një seri dokumentarësh të ardhshëm të Disney+, një projekt emocionues që do të shfaqë shumë talente të listës A.

Konkretisht, ajo do të shfaqet në dokumentarin e ardhshëm të titulluar “Camden”, një serial që synon të zbulojë ndikimin e thellë të zonës së Londrës Veriore në jetën dhe karrierën e disa artistëve të shquar të muzikës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm